ELEŞTİR(ME)

“Masashi, içinde mükemmel olmayanı barındıran şeylerden hoşlanır. Mükemmel olmayan şeyler merakını bazı cevapları almaya yönlendirir. Mükemmellikten uzaklaştıran nedenleri bulma arzusu onun için gerçekten heyecan dolu bir yolculuktur. Onun için heyecan verici bir tehlike hissidir. Ona büyük keyif veren bir duygudur.”

İçimden akıp gidenlerle ilgim var. Şimdi ise gözlerimde bir ışıltı var. Karanlık boğarken benle savaşanları, odaya dolmak için ısrar eden umut var. İsyankar yüreğin dışına yansıttığı buğular camı griye boyar. Belki yüreğim beni yakalayanları bağışlar. Bu öyle zor ki, ne kadar dayak yese de halinden memnun bir korum var. Kor, kürekle ona savrulanları unutur. Kendisine neyin iyi geldiğini ararken neyin zincire vurduğunu hatırlayarak kendini unutur. Anla artık; umut yalnız bir şeyden tutunur. Ben, hayatımı son sürat yaşarım. Dünyaya nerede gözlerimi açtığım, ona hangi pencereden baktığım kadar bilinmez olur.
Kimle uyanırım, kim ellerimden tutar?
Kimdir gecelerin aydınlatan ışığı,
Güneşten daha güzel olabilecek mahkumu kodesten alıkoyar?
Gün aydığında perdeleri savuran güneşi kim elinde tutar?
Gözlerime bakacak birini hayat sahama dahil etmek neden hep böylesine zora sokar?
Ufuk çizgisi uzakta kalıyor. Yüzlerce yolum var.
Günlerce yürünebilir yollar, yanımda hayaletten sıfatlar…
Zalimlerden usandım. Olduğu yeri terk edecek yüreği göğsümde barındırmaktı yıllardan beri yaptığım.
Kafeste bir can edindim, kendime hediye verebilecek akla henüz eriştim.
Piksellere dağılmış beyazlığı kendi güneşim yapabilecek kudrete ulaşır mıyım bilmeden içinde mükemmelliği barındıran hayata ulaştığımı düşledim.
Ama yanlışlık payına değinmedim. Yürek ya da kor, sahaya girdiğinde benliğinin söz dinlemez bir kısrağa dönüşünü yapacaktın. Süregelen dilinde, ilk kez söylediğin o kelimede özünden çok uzağa oturacaktın. Oysa sen bir kısrak doğasına sahip, aklın iplerini elinde tutacak güce dahil olacaktın. Yanında binlercesi varken yakarışını yalnız ben duyacaktım.
Yeşil bir Plymouth, efsaneler içinde yeniden doğacağın. Bilemezsin bu defa hangi karakterde hayat bulacağın.


“Hayal edilirse yaşanır derler ama burada neyin eksik olduğu aşikar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir